Bireysel ve Kurumsal Portföy Yönetimi

Bireysel ve Kurumsal Portföy Yönetimi

Küresel piyasalarda ve ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler, bilgiye hızlı ulaşıp, uygun çeşitlendirme ile yatırım fırsatlarını değerlendiren, uzman kuruluşlara ihtiyacı artırmıştır.

Şeffaf ve sürdürülebilir iş süreçlerine, performans odaklı yatırım felsefesine sahip olan portföy yönetim şirketleri,  bu yeni dönemde fark yaratmaktadır.

A1 Portföy Yönetimi A.Ş., kurumların ve üst gelir grubu bireylerin yatırım ihtiyaçlarına butik cevaplar veren ve ihtiyaçlara özel çözümler üreten “Özel Portföy Yönetimi” hizmeti sunmaktadır.

Ekonomik konjonktürde yatırım fırsatlarını yakından takip ederek, Sermaye Piyasaları Kurulunun regülasyonları çerçevesinde yurtiçi ve yurtdışı piyasalardaki finansal enstrümanlara, portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde yatırım yapar.

Riski verimli bir şekilde yürütmek için, yatırımcılarımızın portföyü çeşitlendirilerek, piyasa koşullarına uygun yatırım yönetimi süreci izlenir.

Varlıklar ve dönemsel getirilere ait düzenlenen performans güncellemeleri ve raporlar yatırımcılara ilgili iletişim kanalları üzerinden iletilir.

Yurtiçi ve yurtdışı kurumlardan sağlanan araştırma raporları, varlık sınıflarında uzmanlaşmış kadromuz tarafından gelişmelere göre analiz edilir.

Yatırımcı risk – getiri profillerine uygun karşılaştırma ölçütü üzerinde, maksimum getiri sağlamaya yönelik çözümler hedeflenir.

Yatırımcılarımıza ait varlıklar, SPK varlık saklama tebliğine uyumlu olarak T. Vakıflar Bankası T.A.O. nezdinde yatırımcılar adına saklanmaktadır.